Dekoratif Kilim Modelleri 2017

Dekoratif kilimler, kilim çeşitleri, elle dokuma kilimler, dokuma kilim modelleri ve kilimlerin ev tekstilindeki yeri ve ürün görselleri…

Dekoratif Kilim Modelleri ve Tasarımları 2017

Kilimin tarihi oldukça eski zamanlara dayanır. Eskiden Osmanlı evlerinde ve Yörük çadırlarında çok fazla kullanılan, divana, sedire ve yerlere serilen renkli iplerle işlenen yün dokumalara kilim denir. Kilimler eskiden insanların evinde halı görevi görürken günümüzde birçok mekânda dekoratif süs eşyası olarak yerini alır. Eskiden kilimler ıstar tezgâhlarında dokunurdu. Motifler bu tezgâhta ilmek ilmek işlenirdi. 2017 dekoratif kilim modelleri eski zamanların en değerli parçalarından olan kilimleri günümüze taşımaktadır. Bu kilimler istediğiniz şekil özelliklerine sahip olacak şekilde üretilmektedir. Kilimler üzerinde kullanılan motiflerde köşeli olabildikleri gibi geometrik şekilli de olabilmektedir. Kilimlerde kullanılan iplikler yünlerden meydana getirilip ağaç köklerinden elde edilen boyalarla boyanarak ıstara işlenir.

Dekoratif Kilim Tasarımları

Yurdumuzda kilimleri ile ünlü birçok yer bulunuyor. Kilim dokunan yerlerde bu kilimlere bulunduğu köyün isimlerinden tutun motiflerin isimleri bile verilerek oldukça ünlenmeleri sağlanmıştır. Avrupalılar tarafından son zamanlarda kilime olan ilgi ülkemizde kilimciliğin hızlanmasına neden olmuştur. Dekoratif kilim modelleri 2017 turistlerin ihtiyaçlarını karşıladığı gibi ülkemiz insanları tarafından da oldukça ilgi görmektedir. Daha çok dekorasyon yapılırken duvara asılan ya da tarihin bir yansıması olarak evlerde yerleri süsleyen bir obje olarak kullanılıyor. Ülkemizde bu konuda emekler gün yüzüne çıksın diye kilime olan değer destekleniyor. En gözde olan kilimlere örnek verecek olursak “sandıklı ve kuşlu” ve “yedi dağ çiçeği” örnek olarak gösterilebilir.

Dekoratif Kilim Modelleri Görselleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git