Yaz Balkonu Dekorasyonu

Balkon dekorasyonu ürünleri ile balkon dekorasyon fikirleri, balkon süsleme fikirleri ile estetik ve modern görünümlü balkonlar…

Yaz Balkonları İçin Dekorasyon Fikirleri

Eğer bir bahçeniz yoksa fakat balkonlarınızda da huzurlu dakikalar geçirmeniz mümkün olabilir. Bunun için sadece doğru dekorasyonu yapmanız yeterlidir. Balkonlarınız küçük olsa bile, çok daha sevimli ve kullanışlı hale getirebilirsiniz. İşte size birkaç balkon dekorasyonu önerileri;

  • Balkonlarınızın zeminlerini ahşap ile döşetin ve cıvıl cıvıl renkleri olan sandalyeler masa koyun. Örneğin; lila rengi bir halı ve yine aynı rengin tonlarında masa ve sandalye, içinizi açacak bir ortam yaratacaktır.
  • Balkonlarınızda mutlaka çiçek bulundurun. Bu çiçekleri hasır görünümlü olan saksılara ekebilir ve balkon demirlerinize asabilirsiniz.
  • Eğer dar ve uzun bir balkona sahipseniz, hasır bir sandalye ve küçük bir sehpa ile balkonunuzu rahatlatabilirsiniz. İrili ufaklı çiçekler eklemeyi de unutmamanız gerekir.
  • Geni bir balkona sahipseniz, yerlerin ahşap parkeler ile döşenmesini sağlayabilir, koyu renkli ve hasırdan yapılmış oturma grupları tercih edebilirsiniz. Balkonunuzdaki çiçeklerin yanına bir de barbekü ekleyebilir, davetkar bir balkon yaratabilirsiniz.
  • Eskiden, sandalye yerine kullanılan sedirler, şimdilerde sandalye sevmeyenler tarafından tercih ediliyor. Balkonunuz küçükse yada masa sandalye takımı ile boğmak istemiyorsanız, L şeklinde yaptıracağınız ahşap rengi sedirin üzerini çeşitli minderler ile süsleyebilirsiniz. Etrafını yine farklı saksılardaki çiçekler ile süsleyerek, huzurlu bir ortam yakalayabilirsiniz.
  • Balkonlarınızın daha rahat görünmesini istiyor ve yerde oturmayı seviyorsanız, yine ahşap bir zeminin üzerini kilim ve yer minderleri ile renklendirebilirsiniz.
  • Eğer salıncakları seviyorsanız, balkonunuza asma salıncak yaptırabilir, oturma grubu yerine misafirlerinizi bu salıncakta ağırlayabilirsiniz. Tabi etrafını çiçeklerle süslemeyi ve yerlere minderler koymayı unutmamalısınız.

      Yaz Balkon Dekorasyonu Görselleri

Modern Balkon Dekorasyonu

Modern Balkon Dekorasyonu

Modern balkon dekorasyonu oluşturarak yaz akşamlarını daha keyifli ve güzel bir ortamda geçirebilirsiniz. Modern balkon mobilyalarını seçerken balkonların büyüklüğüne uygun olan modellere yer vermelisiniz.

Balkon Mobilyaları

Balkon Mobilyaları

Balkon mobilyalarında genel olarak hasır bahçe mobilyaları yada hasırdan yapılmış olan ürünler çok tercih edilmektedir. Görsel olarak çok güzel göründüğü gibi aynı zamanda sağlam ve dayanıklı ürünlerdir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git