Vintage Mutfak Dekorasyonu

Vintage mutfak dolapları, perdeleri, masaları ile şık ve estetik görünüme sahip mutfaklara sahip olabilirsiniz. Vintage mutfak tasarımları ve ürünler hakkında bilgi…

Vintage Mutfak Dekorasyonu

Vintage deyince akla hemen gelen kelime eskidir. Eskiden kullanılan malzeme, eskiden kullanılan modeller, eskiden kullanılan aksesuarlar bir bir gözünüzün önünde canlanır. Vintage mutfakların kullanılan ana malzeme ahşaptır. Dolap iskeleti, tezgâh ve kuplarda hep ahşap kullanılır. Ahşap bakım isteyen çok zor bir malzemedir. Çoğu kişi artık ahşabı mutfaklarda kullanmayarak sadece görünümlü malzemeleri kullanır. Özellikle sürekli suya ve kesici aletlere maruz kalan ahşap tezgâhların yerine laminat denilen malzemeden yapılanlar tercih edilir. Çam ve akçaağaç günümüzdeki vintage mutfaklarda sıklıkla kullanırken, koyu renklerden oluşan ceviz, maun, meşe, gürgen ise orijinalinde bulunandır.

Vitange Mutfak Dolapları ve Perdeleri

Dolap kapaklarının üzerinde mutlaka çerçeveler bulunur. Kulplar ise ya ferforjeden ya da elle boyanmış ahşaptandır. Ocak yerine büyük cusineler vardır. Bunlar kış günlerinden devamlı yanarak mutfağı sıcak tutar ve üzerinden yemek pişirilir. Eskiden cusineyi yakmak için odun kullanırken şimdiler de modern cusine ler doğal gaz ve tüple çalışır. Cusinelerin üzerinde davlumbaz bulunmaz. Bunun yerine hava akımını sağlayan bacalar vardır. Etrafı taşla ya da ateş tuğlasıyla kaplanarak kemer şeklinde bulunur. Tavalar duvara asılır. Romantik hava veren çiçekli  kısa perdeler pencereleri süslerken, kapağı bulunmayan ve tabakların tek tek sıralanıp yan durduğu  tabaklıklara desenli porselen dizilir. Baharat ve kahve fincanları duvarda yine açıkta bulunan raflardan oluşmuş dolaplara yani  tereklere konulur. Yerlerde kenarları yıpranmış gibi duran bej ve gri tonlarında karolar kullanılır. Çeşitli geometrik desenlere sahip olanların ölçüleri ise 20 x 20 cm’dir.

Vintage mutfak tasarımında vintage mutfak dolapları ve vintage mutfak perdeleri ile şık ve estetik bir görünüm elde edebilirsiniz. Vintage mutfak dolap kupları yine vintage tarzı dolaplarda tercih edilerek kombin bir tasarım oluşturabilirsiniz. Vintage mutfak eşyaları da aynı zamanda bu tasarımın olmazsa olmaz parçaları arasında yer almaktadır.

Vintage mutfak fiyatları diğer mutfak ürünleri ile arasında çok fiyat farkı bulunmamaktadır. Hatta bazı mutfak tasarımlarından daha uygun olduğunu söyleyebiliriz. Vintage mutfak dekorasyonu aynı zamanda nostaljik mutfak modelleri olarak da bildiğimiz tasarımlardır.

Vintage mutfak tasarımları hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabileceğiniz bir foto galerisi hazırladık. Sizlerde bu galeriyi inceleyerek ürünler hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilir, aynı zamanda sitemizin yorumlar kısmında vintage mutfaklara sahip olanların yorumlarını takip edebilirsiniz. Bu tarz mutfaklara sahip kişiler yorumları ile diğer kullanıcılara destek olabilir.

Vintage Mutfak Dekorasyonu Görselleri ve Bilgiler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git