Villa Dış Cephe Boya Renkleri

Villa renkleri, villa dış cephe boya renkleri ve isimleri, dış cephe boya uygulamaları, nelere dikkat edilmesi gerekiyor, dış cephe boya uygulamaları…

Villa Cephe Boya Renkleri

Villalarda son yıllarda dış cephe boya renkleri mantolama ile birlikte değişmektedir. Binalarda ısı yalıtımı amaçlı olarak son yıllarda dış cephe kaplama işlemleri yapılmakta ve buna bağlı olarak da binalarda dış cephe renkleri değişiklik yapılmaktadır. Mantolama sonrası villa dış cephe boya rengi seçimi çok önemlidir.

Villalarda kullanılan boyanın rengi kadar kalitesi de çok önemlidir. Binalarda dış alanları kullanılacak olan boyaların bilindik firmalar olması çok önemlidir. Villa dış cephe boya işçiliği ve boyanması çok zor aynı zamandan maliyetli olduğundan dolayı dış cephe renk seçiminde boya firması seçimi çok önemlidir. Ucuz ve kalitesi üretim yapan merdiven altı boya üretim tesislerinden temin edilen boyalar başını çok ağrıtabilir.

Binalarda son yıllarda mantolama işlemleri sonrasında akrilik sıva ile karışık boya uygulamaları tercih edilmektedir. Böyle tercihler sıva ile boya karışımı yapıldıktan sonra dış cepheye uygulanmakta olup, boyalarda güneş ve dış ortam risklerine bağlı olarak boyanın solması ve yıpranması önlenmekte ve ömürlük bir uygulama olmaktadır.

Son yıllarda villalarda en çok tercih edilen dış cephe boya renklerinden oluşan bir foto galerisi hazırladık. Sizlerde bu galeriyi inceleyerek villalara uygun olan renkleri tercih edebilirsiniz.

Villa Dış Cephe Renkleri Foto Galerisi

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git