Stüdyo Banyo Dekorasyonu

Stüdyo banyolar, stüdyo dairlerde banyo dekorasyonları, stüdyo dairelerde banyo tasarımları ve görselleri…

Stüdyo Banyo Dekorasyonu

Stüdyo banyo, küçük banyo anlamına gelir ve genellikle stüdyo evlerde görülür. Bu banyoların yeteri kadar büyük bir alanı yoktur. oldukça küçük olan bu banyoları kullanışlı hale getirmek için küçük dekorasyon hilelerini kullanmak gerekir. Küçük alanlar da gayet kullanışlı ve şık hale getirilebilir. Bunun için doğru dekorasyon taktiklerini uygulamak önemlidir. Stüdyo banyo dekorasyonu nasıl yapılır aşağıdaki şekilde sıralayalım;

  • Öncelikle banyonun duvarlarının yada fayanslarının beyaz olmasına özen göstermelisiniz. Çünkü beyaz alanlar daha şık, ferah ve daha büyük görünecektir.
  • Stüdyo banyo dekorasyonu için aydınlatmalar çok önemlidir. Banyonuzun daha geniş görünmesi için avizeler yerine spot lambalar tercih etmelisiniz.
  • Banyonuza küvet düşünüyorsanız, bir köşenin boyu kadar olmasına özen gösterin. Eğer duşa kabin yaptırmak isterseniz, yine beyaz renkli dua kabinler tercih edin. İsterseniz duvardan duvara isterseniz bir köşeye oval şekilde yaptırabilirsiniz. Ancak banyonuzda geniş alan kalmasını istiyorsanız tercihiniz. Bir köşeye oval şekilde yapılan duşa kabinler olmalıdır.
  • Stüdyo banyolarda bulunan klozetin üzerine ters L şeklinde raflar yaptırabilirsiniz. Bu sayede havlularınız, kitaplarınızı, dekoratif ürünlerinizi ve sabunlarınızı bu raflara koyabilir, banyonuzun daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz.
  • Havlularınız için diğer bir seçenekte merdiven şeklinde olan raflardır. Bu rafları duşa kabin yada küvetin yanına yaptırarak hem alandan tasarruf edebilir, hem de modern ve şık görünüm elde edersiniz.
  • Yerleriniz için ise 3 boyutlu zemin kaplama tercih edebilirsiniz. Böylece stüdyo tipinde olan banyonuz farklı bir havaya bürünecek ve daha büyük görünecektir.

    Stüdyo Banyo Görselleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git