Sıradışı Banyo Modelleri

Modern ve sıradışı banyo modelleri ve tasarımları, sıradışı banyo dolapları, sıra dışı banyolar ile evinizde farklı bir görünüm, sıradışı banyo küvet modelleri ve banyo tasarımları….

Sıradışı Banyo Tasarımları

 Banyonun sıra dışı olup olmaması tamamen hayal gücünüze bağlıdır. Bazen yapılan küçük dokunuşlar banyonuzun sıra dışı hale getirebilir. Bunun için en önemli unsurlardan biri de aydınlatmadır. Tek bir ışık kaynağından faydalanmak yerine noktasal ışıkları doğru konumlandırmak ortamı olduğundan farklı gösterir. Küvete giden basamakları, duvardaki nişleri veya zemine sıfır olan duş teknelerinin etrafını led ışıklarla aydınlatmak son derece sofistike bir hava yaratır.

Çatı dairelerinde, duş teknelerinin üzerine konumlandırılan pencereler hem gökyüzünü seyretmek için hem de banyoyu gün ışığı ile aydınlatmak için idealdir. Son yıllarda oldukça revaçta olan gergi tavanlar ise özellikle girintili çıkıntılı ve dağınık yerleşimli banyoları kısım kısım aydınlatmanın yanı sıra dekorasyon tamamlayıcı olarak da görülüyor. Bitkilerle, doğal taş ve ahşap decklerle oluşturulmuş bir banyonun devamı olarak tavanda ağaçların uzantısı ve gökyüzünü kullanmak ise banyo yerine bahçede duş alıyormuş hissi verdirir.

Duvarlarda ve zeminde mermer kullanılarak dekore edilmiş banyolar hem ortamı geniş göstermenin yanı sıra evin içinde bir hamam varmış görüntüsü verebilir. Modernize etmek için kurna yerine minimal bir küvet ve yine mermerden yapılmış bir Hilton lavabo alanı yapılabilir.

Apartman boşlukları çoğu zaman işe yaramaz ya da havalandırma bacası olarak kullanılır. Bu yöntem biraz eski olan yapılarda sıklıkla görülür. Eğer bu alanı değerlendirmek mümkün olursa; zemini çelik konstrüksiyon ve cam yardımıyla oluşturup, duvarları ise hepsini fayansla kaplamak yerine kısmen boya kullanıp, tüm tesisatı duvardan geçirerek ve altta kalan boşluğu camın altından hafif aydınlatarak ek ve sıra dışı bir banyoya sahip olabilirsiniz.

Sıradışı Banyo Dolapları

Sıradışı banyo dolapları banyolara ayrı ve farklı bir görünüm kazandırmaktadır. Sıradışı tasarımlar isterseniz kendiniz inceleyerek bulabilir isterseniz de banyonuza uygun kendiniz tasarlayabilirsiniz. Banyo dolabı malzeme seçiminde ıslak ve nemli ortama uygun ve dayanıklı malzeme seçimi çok önemlidir.

Sizlere daha iyi fikir vermesi için sıradışı ve farklı tasarımlardan oluşan bir foto galerisi hazırladık. Sizlerde bu galeriyi inceleyerek farklı banyo tasarımları hakkında fikir alabilir, bu fikirler ışığında sizde bu tasarımları yaptırabilir yada farklı tasarımlara ilham ışığı olacaktır.

Sıradışı Banyo Modelleri ve Tasarımları Görselleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git