Petek Temizleme Avantajları ve Karı

Petek temizleme karı, petek temizliği nasıl yapılır, petek temizliği ne kadar zamanda bir yapılmalı, petek temizleme avantajı…

Petek Temizleme Avantajları ve Karı

Her Türk kızı annesinden gördüğü üzere temizliğe düşkündür ve titizdir. Evin de toz toprak pislik istemez ve barındırmaz. Bu bizim varoluşumuzdan beri böyledir. Bitmek tükenmek bilmeyen temizliklerin her birinin adı bile vardır bizde. Mesela bayram temizliği mesela kış temizliği mesela yaz temizliği… Bunların isimleri vardır evet ama isme ihtiyacı olmadan da zorunlu olarak yaptığımız günlük temizliklerimiz de vardır. Annelerimize hiçbir zaman hayır diyemeyiz, içten içe hırslanırız fakat gün gelip de biz de büyüdüğümüz zaman döner bir bakarız ki biz de annelerimizin aynısı olmuşuz ve temizlik yapıyoruz. Ama petek temizliğinin bütün bunlardan ayrı bir yeri var. Ev temizliği çok önemli fakat petek temizliğini yakıttan tasarruf etmek için de yaparız ve yapmamız gerekmektedir.  Eğer fatura geldiğinde ödediğimiz paranın yüz de yüzünün doğalgaza gittiğinden emin olmak istiyorsak tabi ki.

Petek Temizliği

Petek Temizliği

Petekler de oluşan kireç, sutaşı ve çeşitli tıkanıklıklar petekten yükselen hava ile nefesimize karışır ve üzerimiz de hoşumuza gitmeyecek değişiklikler görünmesine sebep olur. Yani istemediğimiz hastalıklar ile karşılaşabiliriz. Bütün bunlardan kaçmak isterken petek temizliğinde kullandığımız kimyasallara da dikkat etmeliyiz ki onlar bizi daha da kötüsüne sürüklemesinler. Çünkü petek kirlerine kimyasal etkisi büyük çoğunlukla olayı daha kötü hale getiriyor. Bu yüzden petek temizliklerimizi önemsemeliyiz ve buna uygun bir radyatör seçimi ile hayatımızı daha kolay hale getirebiliriz.

Petek Temizliği Ne Kadar Zamanda Bir Yaptırılmalı

Doğalgaz kullanılan evlerde en az yılda bir kere peteklerin temizlenmesi gerekiyor. Petek temizliği nasıl yapılır ? Petek temizliği hizmeti veren makine ile temizlik yöntemi günümüzde en yaygın olarak yapılan temiz işlemi arasında yer almaktadır.

Petek Temizliği Ne Zaman Yapılır

Petek temizliği genellikle Ekim ve Kasım aylarında yapılmaktadır. Bu aylarda firmalarda çok yoğunluk olduğu için temizleme ücretleri yüksektir. Bu aylar yerine yaz aylarında yaptırabilirsiniz. Yaz aylarında yapılan kampanyalarla serviler tarafından 70 Tl gibi bir rakam ödeyerek yaptırabilirsiniz.

Petek Temizleme Karı

Petek temizliği ısınmada çok önemlidir. Peteklerin ve sus tesisatı içinde oluşan tortular sıcak suyun akış hızını düşürmekte ve ısıyı engellemektedir. Düzenli olarak temizlik yaptırdığınızda çok daha verimli ısınacaksınız ve kombiniz daha az yıpranacaktır. Petek temizliği ile faturalarda %15 ile %25 oranında daha az ödeyeceksiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git