Küçük Oda Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Küçük bir eve küçük bir odaya mı sahipsiniz? Küçük evleri dekorasyon önerileri ile küçük ev dekoru püf noktaları ile küçük olan evinizi büyük göstermek yada daha şirin bir hale getirmek elinizde. Nasıl mı küçük ev dekorasyonun da dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında size ayrıntılı olarak fikir vereceğiz.

Dolap Dekorasyonu ve Düzeni

Dolapları daha düzenli kullanın. Dolapların üst kısmını iyi değerlendirin. Yatak yorgan vb kullanmadığınız ev eşyalarını hurçların içine koyarak gereksiz olan ve kullanmadığınız kıyafetleri koyun.Dolapların içinde bulunan yazlık ve kışlık kıyafetlerinizi ayırın.

Küçük Oda Dolapları

Küçük Oda Dolapları

Aynı Odada İki yada Üçlü Kalanlar İçin Çözüm

Aynı odada iki yada üç kişi kalan kişiler için ideal çözüm ikili ranza modelleri yada üçlü ranza modellerini tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda raflı ranza modellerini tercih edebilirsiniz.

Bazalı Yataklar

Yatak odası yada genç odası yataklarını bazalı yatakları tercih ederek bazaları alt kısmına kullanmadığınız yatak, battaniye, örtüleri koyabilir ve evlerde geniş alanlar oluşturabilirsiniz.

Ranzalı Yataklar

Ranzalı Yataklar

Minimal Eşyalar

Küçük evlerde genel olarak minimal koltuk takımları, salon takımları, genç ve çocuk odası takımlarını tercih ederek alanları efektif olarak kullanabilirsiniz.

Minimal Eşyalar

Minimal Eşyalar

Hepsi Bir Arada Oda Fikirleri

1+0 yada 1+1 evlerde tüm yaşam alanları bir yerde toplanmaktadır. Bu evlerde eşyaların düzenli olarak yerleştirilmesi ve alanların efektif olarak kullanılması çok önemlidir. 1+1 ev dekorasyon fikirleri önemlidir.

Küçük Ev Balkonları

Küçük evlerde balkonlar kapatılarak evlere dahil edebilirsiniz. Bu alanları hem yaz hemde kış efektif olarak kullanabilirsiniz.

Küçük Odaları Hayallerinizle Büyütün

Oda yada evinizin küçük olması o kadar da önemli değildir. Önemli olan bu evleri ve alanları hayallerinizle büyütmeniz çok önemlidir. Küçük odalara uygun eşyalar bulamazsanız küçük olan odalara uygun olan eşyaları kendiniz hayal edin, ölçülere uygun olarak mobilya ve eşyaları yaptırarak ev ve odaları efektif olarak değerlendirebilirsiniz.

Odayı yada Odaları Bölmek 

Evinize misafir geldi ve uygun alan bulmakta zorlanıyorsunuz. Odaları bölerek uygun alan oluşturabilirsiniz. Seperatör modelleri incelemenizi öneririz.

Küçük Ev Renk Seçimi

Küçük ev ve odalarda renk seçimi önemlidir. Açık renkler küçük olan alanlara ferah ve geniş bir görünüm vermektedir. Açık renk boya modelleri tercih ederek şık ve estetik bir görünüm elde edebilirsiniz.

Küçük Oda Renk Seçimi

Küçük Oda Renk Seçimi

Eşya Renkleri

Dar ve küçük odalarda açık renk duvar boyası ile birlikte açık renk mobilya, halı modelleri, açık renk modern perde modelleri tercih etmenizi öneririz.

Modüler Eşya Tasarımları

Küçük odalar ve küçük evler için tasarlanmış olan modüler eşya tasarımları ve modellerini tercih etmenizi öneririz. Küçük alanları aynı anda çok kişi kullanabilecek ve kullanım alanları geniş bir görünüm verecektir.

Modüler Eşya Tasarımları

Modüler Eşya Tasarımları

Kapı ve Yatak Altlarını Değerlendirin

Evlerde yatakların alt kısımlarına kullanmadığınız halı, yolluk vb evlerde çok yer kaplayan eşyaları koyabilirsiniz. Kapı arkası askı modelleri tercih ederek kapıları farklı işlevsel olarak da kullanmak mümkün.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git