Küçük Banyo Dekorasyonu

Küçük banyolar, küçük banyoların dekorasyonları ve tasarımları, küçük banyo modelleri ve görselleri…

Küçük Banyo Dekorasyonu

 Banyonuzu yenileyeceksiniz ama son derece küçük olanın her milimini nasıl değerlendireceğinizi kara kara düşüyor olabilirsiniz. Bazı püf noktalarını bilmeniz, sizi bile şaşırtacak, alanın metrekaresinden büyük banyoya sahip olmanızı sağlayacaktır.

Öncelikle küçük bir banyoda desenli seramik kullanmamak gerekir. Beğendiklerinizin arasında var ise boyuna çizgili olanlarla seçilmelidir. Tercihler genelde tek renk yönünde olmalıdır. Açık renkler ve çok küçük olmayan seramik ebatları ise banyonun geniş görünmesine yardımcı olur. Seçilecek parlak yüzeylerin ışığı yansıtma özelliği mekânı olduğundan daha ferah gösterecektir. Banyo vitrifiye elemanları ise ihtiyacınızı karşılayacak şekilde fakat hayal ettiğinizden biraz daha küçük boyutlarda olabilir. Sıkışık bir düzen olmaması, banyoda hareket edebilme alanı bulunması önemlidir.

Duşakabin kullanmayı düşünüyorsanız mutlaka saydam ve çerçevesiz olanları tercih etmelisiniz. Bu sayede zaten küçük alanı daha da bölerek küçülmesinin önüne geçersiniz. Lavabonun üzerine koyacağınız hatta o duvarı komple kaplayacağınız ayna, mekânın daha büyük görünmesini sağlar. Aynanın çok kalın bir çerçevesi olmaması ve led ışıklarla arkasından aydınlatılması önemlidir.

Son yıllarda sıklıkla kullanılan duvara asılan tuvaletler ve üzerinde yer alan gizlenmiş sifonun yapılabilmesi için niş oluşturulur. Bu nişin boş kalan üst kısımlarından yaralanılarak tavana kadar ister kapaklı ister kapaksız depolama alanı oluşturabilirsiniz.

İnce ve dar bir alana sahipseniz kapıdan girilince ilk görülen duvara seramik ya da cam üzerine boydan boya baskı yapılarak konulan 3 boyutlu ve derinlik aynı zamanda sonsuzluk hissi veren resimler kullanılabilinir.

Küçük Banyo Dekorasyonu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git