Kız Çocuk Odası Dekorasyon Önerileri

Kız çocuk odaları, kız çocuk odası dekorasyonu, kız çocuk odaları, kız çocuk odası dekorasyonu önerileri, modern kız çocuk odası fikirleri…

Kız Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri

Kız çocuk odası deyince akla ilk gelen renkler pembe ve beyazdır. Pembe ve morun tonlarının çok sık kullanılmasının yanı sıra fıstık yeşili, açık maviler de eşlik eden renklerin arasındadır. Uçuş uçuş tüller, cibinlikli yataklar ve beyaz mobilyalar son derece kullanışlıdır. Kız çocukların genelde evlerin prensesi olmasından ve annelerin babaların bu şekilde hissettirmesinden dolayı genelde hep kendilerini masal dünyasındaki prenseslerin odası gibi olmasını ister. Hayalindeki kolayca ifade edemeseler de en azından dile getirecek bir fikirleri de vardır. Bir oda yaptırırken çocuğunuzun fikrini almak aile içinde değer gördüğünü belirtmek açısından önemlidir. Bu da ileri ki yaşlarda kişisel gelişimi açısından önem taşır.

Çeşitli kahramanları görmekten hoşnut olsalar da, bunları oda içinde büyük mobilyalarda görmek zamanla sıkılmasına veya fikir değiştirip başka kahramanı sevmeye başladığından, “ben bunu istemiyorum” demesine yol açabilir. Sevdiği kahramanları nevresim takımı, dolap kulpları ya da çıkartmalar halinde kullanmak en basit yöntemdir.

Kız Çocuk Odası Tasarımı

Şimdilerde en son trend ise ranza şeklinde olan yataklardır. Bir de şekli diğerlerinden farklı olursa, koşa koşa uyumaya gideceği yer olacaktır. Özellikle pamuk prensesin şatosu şeklinde ve pembe olanlar sok derece dikkat çekmektedir. Küçük yaşlarda alt kısmını oyun odası şeklinde kullanabilir. İnip çıkmayı eğlenceli hale getirmek için kaydırak sisteminden de faydalanılabilinir. Etrafına yaptıracağınız perdeler ise bu alanı kısıtlamak için idealdir. Daha sonra buraya çalışma masası koyarak ya da dolap yaptırarak, yaş ilerledikçe fazlalaşan kıyafetleri için depolama alanı olarak kullanabilir. Ekstra bir yatak koymak ve bunun üzerini yastıklarla donatmak ise hem yatıya gelen misafirler hem de gün içinde müzik dinlemek, okumak gibi aktiviteleri yerine getirebilecek yer olarak değerlendirilir.

Eşyaların yerleşimi çocuğun odada rahatça hareket etmesi ve sıkılmaması açısından önem taşır. Bu yüzden gereğinden fazla eşya almamak gereklidir.

Sade bir beyaz yatakla da çok şık bir dekorasyon oluşturulabilinir. Duvarda ve tavanda boyayla yapılabilecek veya stickerlarla bir temaya bağlı resimler hem odanın üç boyutlu gözükmesine hem de masalsı bir hava yaratılmasını sağlar.

Kız Çocuk Odası Görselleri

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git