Fayanssız Banyo Modelleri

Fayanssız banyolar günümüzde farklı tasarımlardan hoşlanan kişilerin tercihleri arasında yer almaktadır. Fayanssız banyo tasarımları ile şık ve estetik görünümlü banyolara sahip olabilirsiniz….

Fayanssız Banyo Modelleri

Evde bulunan ıslak alanlar; mutfak ve banyo gibi sürekli su ile iç içe olan evin bölümleri deyince akla gelen ilk şey fayanslardır. Duvar ve yer olmak üzere iki çeşit kullanım yeri vardır. Ezberlenmiş bilgilerin ışığında, suyun duvarlara ve zemine zarar vermemesi için özellikle banyolar boydan boya fayansla kaplanır. Suyun sürekli temas ettiği alanlar olan küvet ya da duş tekneleri ve lavabo arkası gibi yerlerde fayans kullanmak duvarları korumak için oldukça etkili bir yöntemdir. Bunun dışındaki yerlerde ise fayansı devam ettirmek sadece görsel bütünlüğü sağlamak içindir. Birbirinden güzel, renkli ve desenli fayanslar çok cezbedici olsa da, gerek metre kare fiyatları ve beraberinde getireceği malzeme ve işçilik maliyetleri açısından kullanılan alanı azaltmak ve buna göre bir banyo düzeni oluşturmak mümkündür.

Fayanssız Banyo Tasarımları

Malzeme olarak, banyo duvarlarında özel olarak kullanılabilecek silikonlu, nem ve küf barındırmayan boya, çeşitli nano teknolojik duvar panoları ve banyolar için üretilmiş duvar kağıtları sayılabilir.

Banyo tadilatı yapmaya karar verirseniz bu sayılanlar sayesinde daha hızlı bir şekilde sonuca ulaşabilirsiniz. Seneler içinde duvar içinde bulunan tesisatta bir aksilik olunca müdahale etmek ve daha sonra tamir etmek oldukça kolaydır. Fayans olursa o bölgenin komple değişmesi ve aynı karolardan bulunması gerekmektedir. Ayrıca boya kullanılırsa vitrifiyelerin ve dolapların beyaz olduğunu göz önünde bulundurursak istediğiniz zaman duvar rengini değiştirerek farklı bir banyoya sahip olabilirsiniz.

Fayanssız Banyo Görselleri ve Tasarımlar Hakkında Bilgiler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git