En Çok Kullanılan Dış Cephe Renkleri

Dış cephe boya renkleri ve isimleri, dış cephede en çok tercih edilen boyalar, binaların dış cephe boya renk seçimi ve dikkat edilmesi gerekenler….

Dış Cephe Boya Renkleri

Evlerde son yıllarda dış cephe boya renkleri mantolama ile birlikte değişmektedir. Binalarda ısı yalıtımı amaçlı olarak son yıllarda dış cephe kaplama işlemleri yapılmakta ve buna bağlı olarak da binalarda dış cephe renkleri değişiklik yapılmaktadır. Mantolama sonrası dış cephe boya rengi seçimi çok önemlidir.

Binalarda kullanılan boyanın rengi kadar kalitesi de çok önemlidir. Binalarda dış alanları kullanılacak olan boyaların bilindik firmalar olması çok önemlidir. Binaların dış cephe boya işçiliği ve boyanması çok zor aynı zamandan maliyetli olduğundan dolayı dış cephe renk seçiminde boya firması seçimi çok önemlidir. Ucuz ve kalitesi üretim yapan merdiven altı boya üretim tesislerinden temin edilen boyalar başını çok ağrıtabilir.

Binalarda son yıllarda mantolama işlemleri sonrasında akrilik sıva ile karışık boya uygulamaları tercih edilmektedir. Böyle tercihler sıva ile boya karışımı yapıldıktan sonra dış cepheye uygulanmakta olup, boyalarda güneş ve dış ortam risklerine bağlı olarak boyanın solması ve yıpranması önlenmekte ve ömürlük bir uygulama olmaktadır.

Evlerde binalarda en çok mat ve koyu tonlar tercih edilmektedir. Kir ve tozu çok belli etmeyecek olan renk seçimi önemlidir. Koyu tonlar kir ve tozu çok belli etmemektedir. Evlerde ne çok tercihe edilen dış cephe boya renklerinden oluşan bir foto galerisi hazırladık. Sizlerde bu galeriyi inceleyerek binanıza en uygun olan renklere karar verebilirsiniz.

Dış Cephe Boya İsimleri Foto Galerisi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git