Duvar Kağıdı Astarı

Duvar Kağıdı astarı nedir, neden kullanılır, uygulaması nasıl yapılır, duvar kağıdı astarı hakkında merak ettikleriniz….

Duvar Kağıdı Astarı Nedir

Piyasada ki adı ile dönüşüm astarı yada geçiş astarı, transfer astarı olarak da bilinmekte olup, boya uygulanacak olan yüzeyde boyanın yada duvar kağıdının tutunma özelliğini artırır. Duvar kağıtlarının arkasına sürülen yapıştırıcı tutkalın duvar ile iyi tutunmasını sağlar.

Duvar Kağıdı astarı sürüldükten en az 6 ile 8 saat kuruması bekledikten sonra uygulanması gerekiyor. Kuruma işlemi tamamlandıktan sonra usta tarafından duvar kağıdı uygulaması yapılabilir. Boyalı zemin üzerine direk duvar kağıdı uygulamak tehlikeli olabilir bu yüzden astar sonrası uygulama yapılması uygun olacaktır.

Dönüşüm astarı küçük ve büyük ambalajlar şeklinde satılmakta olup ihtiyacınız kadarını almanız yeterli olacaktır. Duvar kağıdı uygulaması öncesi dönüşüm astarı çok önemidir. Astar kuruduktan sonra duvar kağıdı yapıştırıcı hazırlamanız gerekmektedir. Duvar kağıdı uygulaması sonrasında yapılması gerekenler bulunmaktadır. Duvar kağıtlarını dış etkenlerden darbe, küçük çocuk karalaması, yırtması vb etkenlerden korunması gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git