Duvar Boyası Rengi

Duvar boyası rengi ve modelleri, duvar boyası rengi seçimi, duvar boyası rengi nasıl açılır, duvarda boya rengi değişimi nasıl yapılması gerekiyor…

Duvar Boyaları

Duvar boyası renkleri arasında son yıllarda bir çok faklı renk üretilmektedir. Eski zamanlarda bir kaç ana renk duvarlarda kullanılmakta iken günümüzde sınırsız renk seçenekleri bulunmaktadır. Günümüzde evlerde tüm odalar aynı renk boyayanlar olduğu gibi farklı renkler aynı ev içinde tercih edenlerde bulunmaktadır. Farklı renkler en çok yatak odası, bebek ve çocuk odaları ve mutfaklarda tercih edilmektedir. Her oda da bulunan ev eşyalarına uygun farklı renkler bir arada kullanılmaktadır.

Duvar Boyası Rengi

Duvar Boyası Rengi

Duvar Boyası Rengi Seçimi 

Renk seçimi boya tercihi esnasında en çok zorlanılan konular arasında yer almaktadır. Duvar boyası rengi seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Renk seçiminde ilk önce evin yeteri kadar güneş ışığı alıp almaması çok önemlidir. Işık sorunu olan evlerde açık renkleri tercih etmelisiniz. Koyu renkler evi daha da karanlık bir görünüm vererek kasvetli bir görünüme sokacaktır. Bu yüzde güneş almayan evlerde açık renkleri tercih etmelisiniz.

Koyu renkler daha çok açık renk mobilyaların bulunduğu ve aydınlatma sorunu olmayan yerlerde tercih edilmektedir. Boya renk seçiminde evlerde kullanılmakta olan mobilya ve diğer ev eşyaları rengi ili uyumlu olması çok önemlidir. Evlerde kullanılmakta olan koltuk takımları, yatak odası takımları, çocuk odası takımları, perdeler ve halılara yakın renkleri bir arada kullanarak uyum elde etmeniz daha kolay olacaktır. Zıt renklerle uyumlu bir dekor elde etmeniz zor olacaktır.

Duvar Boyası Renk Değişimi

Duvar boyası rengi değişiminde dikkat etmeniz gereken konular arasında yer almaktadır. Duvarlarda mevcut bulunan boya koyu tonlarda ve siz açık renk boya aldıysanız uyguladığınız boya alt kısımda uygulanan boyayı kapatmaz. Buda sevimsiz ve kötü bir görünüm elde etmenize ve ayrıca yeni boya alarak size maddi bir kayıp oluşmasına neden olacaktır. Böyle bir durumda ilk önce boya astarı uygulaması yapılarak üzerine boya uygulayarak istediğiniz görünüm elde edebilirsiniz.

Koyu renk boyaların açılması için kullanılan yöntemler arasında en yaygın olarak tercih edilen yöntem su kullanarak boyaların rengini açma işlemidir. Bu işlemi yapan kişilerin tecrübeli olmaları ve kullanılacak su miktarını az az ilave ederek yapmaları gerekmektedir.

Duvar Boyası Renk Seçimi

Duvar Boyası Renk Seçimi

Duvar Boyası Renkleri

Duvar boyaları kendi içlerinde kullanıldıkları alanlara göre iki kısıma ayrılmaktadır. İç Cephe Duvar Boyaları ve Dış Cephe Duvar Boyaları olarak. Her boya kullanılacakları alana göre özel olarak üretilmektedir. İç cephe boyaları evlerin ve iş yerlerinin iç kısımlarında kullanılmaktadır. Renkler arasında bir çok renk bulunmakta olup her zevkten kişiye hitap etmektedir. İç cephe duvar boya renkleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git