Dekorasyonda Klima Saklama

Klima seçimi nasıl yapılmalı, evin faklı odaları için klima seçenekleri, evlerde en çok kullanılan klima çeşitleri, duvara klima  uygulama seçenekleri, dekorasyonda klima saklama fikirleri ve önerileri…

Dekoratif Klima Uygulamaları

Son yıllarda yaz aylarında ve kış ayarında da kullanılmakta olan klimalar ev tasarım ve dekorasyonlarında mutlaka yer verilmesi gereken ev eşyaları arasında yer almaktadır. Yaz aylarında soğutma olarak kullanılırken kışın hafif yada çok soğuk olarak geçmediği il ve ilçelerde ısınma amacı ile kullanılmaktadır.

Dekorasyonda Klima Saklama

Dekorasyonda Klima Saklama

Evlerde göze takılan klimayı nasıl saklamalı ?

Evlerde klima üniteleri göze batmasını yada görünmemesi için kullanılmakta olan farklı klima gizleme seçenekleri bulunmaktadır. Bu klima tipine göre değişmektedir. Evlerde kullanılan klimalar büyük tip salon tipi klima ise genelde ahşap ve petek gizlemede kullanılmakta olan tasarımlara yer verebilirsiniz.

Slip tip klima saklama seçenekleri arasında en yaygın olarak kullanılan saklama seçenekleri arasında duvar rafları gelmektedir. Aynı zamanda duvarlara asılı olarak kullanılmakta olan klima duvar boyası rengi yada duvar kağıtları rengi ile aynı renk boyanarak ünitenin çok göze batması engellenebilir.

Dekorasyonda Klima Saklama

Dekorasyonda Klima Saklama

Mekana Uygun Klima Seçimi 

Klima seçimi çok önemlidir. Klima ısıtma yada soğutma ne amaçla kullanılacaksa ona uygun olarak seçim yapılması ve montajı da ayrı bir önem arz etmektedir. Diğer dikkat edilmesi gereken noktalar arasında ise klimanın kullanılacak olduğu yerin metre kara olarak büyüklüğü çok önemlidir. Aynı zamanda klimanın kullanılacağı alanda ki kişi sayısı, binanın yalıtım durumu, klimanın enerji tasarruflu olup olmaması vb bir çok önemli faktör bulunmaktadır.

Dekorasyonda Klima Saklama

Dekorasyonda Klima Saklama

 

Klima saklama ve gizleme seçeneklerinden  oluşan bir foto galerisi hazırladık. Sizlerde bu galeriyi inceleyerek evinize ve klimaya en uygun saklama fikirleri ve önerileri içinden size en uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Dekorasyonda Klima Saklama

Dekorasyonda Klima Saklama

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git