Çocuklar İçin Dekoratif Bahçe Önerileri

Çocuklar için ev bahçesi dizaynı ve tasarımı, ev bahçelerini çocuklara daha eğlenceli hale getirmek için oyuncaklar, yaz bahçeleri fikirleri ve görseller…

Çocuklar İçin Dekoratif Bahçe Fikirleri

Bahçeler, insanların en çok dinlendikleri ve dinlenmekten keyif aldıkları yerlerdir. Ancak yaramaz çocuklarınız varsa, bu keyif işkence halini alır. Onlar için de bahçelerinizde farklı oyun alanları yaratabilir ve onların da keyifli zamanlar geçirmesini sağlayabilirsiniz. Hatta eğitici zamanlar geçirmesini bile, dekorasyonlar ile gerçekleştirebilirsiniz. İşte çocukları için farklı dekorasyon fikirleri;

  • Eğer çok yaramaz ve yerinde duramayan çocuklarınız varsa, onlara küçük bir tırmanma duvarı hediye edebilirsiniz. Ahşap olan bu duvarlar, bahçenize ahenk de katacaktır.
  • Bahçenin bir bölümüne, etkinlik alanı yapabilirsiniz. Örneğin; kız çocuklarınız varsa, tahtalar yardımıyla küçük bir platform yaptırarak, mini bahçe, evcilik alanı gibi etkinlikler sunabilirsiniz.
  • Bahçenizde büyük bir ağacınız varsa, eskilerde kullanılan lastik asma yöntemini deneyebilirsiniz. Havası olan eski bir araba lastiği, çocuklarınızın eğlenmesini sağlayacaktır.
  • Eğer satranç ya da dama oynamayı seviyorsanız, çocuklarınızla birlikte güzel vakit geçirebileceğiniz, beton zemin üzerine yapılmış bir satranç alanı yaptırabilirsiniz.
  • Çocuklarınızın arkadaşlarıyla da birlikte eğlenebilmesi için mini oyun parkı alanı ayırabilir ve onların sevdiği oyuncakları alabilirsiniz.
  • Hamak da çocuklar için eğlenceli bir seçimdir. Bahçenizde ağaçlarınız varsa, hamak tercihini de düşünebilirsiniz.
  • Eğer salıncak kurmak isterseniz, yine büyük iplerle eski tip bir salıncak tercihi yapabilirsiniz. Bu sayede bahçenize dekoratif bir hava da katabilirsiniz.
  • Yaz aylarında çocuklarınızın serinleyerek eğlenmesi için bahçenize su oyuncakları da alabilirsiniz.

Çocuklar İçin Bahçe Önerileri ve Tasarımları Görseller

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git