Çocuk Ranzaları

Çocuk ranzaları, çocuk ranza modelleri, çocuk ranza tasarımları modern ve şık ranzalar, ranza fiyatları ve görselleri…

Çocuk Ranzaları

Çocukların yatmayı çok sevdikleri ranzalar değişik şekillerde karşımıza çıkıyor.  Yatağa gitmek de zorlanan bu sayede koşa koşa vaktinde yatağa girerler. Dışarıdan ev, şato, tren lokomotifi, araba garajı, minibüs, iki katlı İngiliz otobüsü gibi görünenler en çok tercih edilenler arasındadır.  Bu görünümleri vermek için iskelette ve panellerde ahşaptan faydalanılır. Her bir parça ayrı olarak işlevsel hale getirilir. Örneğin otobüsün ön tarafı çalışma masası olarak tasarlanabilir. Eğer kuleler yapmayı düşünmüyorsanız, hazır halde alınan galvaniz veya ahşap bir ranzaya, baskılı ya da özel dizayn kumaşlar kullanılarak aynı görünüm verilebilinir. Ranzanın üst katından inmek için kaydırak kullanmak çocuklar tarafından ilgi gören ve eğlendiren bir yöntemdir. Bir taraftan merdiven ile çıkış verilirken diğer taraftan kaydırak ile inilir. Çocuklar için harika bir oyun alanı haline gelir.

Üst katlara çıkarken basamak şeklinde merdivenler kullanılması tırmanma şeklinde olanlara göre yaralanmalar olmaması açısından daha emniyetlidir. Biraz yer kaplamasına rağmen, basamaklar çekmece gibi değerlendirilerek, şifonyer ihtiyacını ortadan kaldırır. Merdivenin yan tarafı kullanabilirse içinde raflar konularak farklı bir depolama şekli yaratılır

Üst tarafın yarım daire şekilde görülmesini sağlayarak bir geminin orta direğinin en üstünde bulunan gözetleme kulesi gibi çok güzel bir görünüm sunmaktadır. Ağaç ev şeklinde gözükenler ise arkasına boyayla yapılan bir ağaç yardımıyla inandırıcı hale getirilebilinir.

Dar alanlarda kullanılan katlanan ranza modelleri ise oyun alanı açması için önemlidir. En alttaki yatak katlandığında, bir çalışma masası çıkması ise oda da sadece ek bir gardırobun olması yeterlidir. Çalışma masasının üzerindekilerin yatak açınca toplamak gerektirmemesi ya da devrilmeyecek özellikte yapılması gereklidir.

Çocuk Ranza Görselleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git