Bebek Odası Dekorasyonu

Bebek odaları, kız ve erkek bebek odası dekorasyon fikirleri, pratik bebek odası tasarımı ve dekorasyon önerileri, en güzel bebek odası dekorasyon fikirleri…

Bebek Odası Dekorasyonu Fikirleri

 Bebek odası hazırlamak, bir annenin zevkle yaptığı, aynı zamanda zorlandığı bir durumdur. Çoğu zaman beyaz renk mobilyalar tercih edilir. Nevresim takımları, halı, perde, abajur ve duvar kâğıtları kullanılarak ortama renk vermeye çalışılır. Belirli bir konsept ya da desen takip edilerek tüm detaylar yerli yerine konur. Bu tip odalara sıklıkla karşılaşabilirsiniz. Yapılabilecek en kolay dekorasyon türüdür. Tekdüze görünür.

Farklı bir şeyler yapmak istiyorsanız bolca dergi ve internet sayfası karıştırmalısınız. Beyaz mobilyaları renklendirmek için stickerlar veya yapışkanlı dekoratif vinil kâğıtlar kullanılabilir.  Duvarlara bebeklere uygun renkli tablolar, raflar asılabilinir. Ayrıca duvarlara duvar kâğıdı döşemek yerine, yetenekli bir boya ustasından yararlanarak kullanmak istediğiniz konsepte bağlı resimler veya desenler yapılabilinir.

Kız Bebek Odası Dekorasyon Önerileri

Kız bebek odalarında kullanılan pembeye ek olarak fuşya, mor, lila, fıstık yeşili ve mavi tonları eklenebilir. Erkek bebek odalarında kullanılan maviye eşlik eden turuncu, lacivert, yeşil, sarı, turuncu ve kırmızı gibi renkler en çok kullanılanlar arasındadır. Renkler pastel olarak tercih edildiğinde daha az göz yormaktadır. Neon olarak seçilenler ise ortamı enerjik kılar. Bu renkler direkt olarak mobilyalarda kullanabilinir. Böyle durumlarda düz halı ve perde seçilerek mobilyalar ön plana çıkartılabilinir.

Kız Bebek Odası Dekorasyonu

Kız Bebek Odası Dekorasyonu

Bebek odalarının olmazsa olmazı cibinlikler rengârenk tüllerle yapılabilir. Çoğunlukla gardırop ve büyüyebilen şifonyerli yatak yeterli olabilir. Yatakla birlikte bulunan şifonyerin üstü alt açma yeri olarak kullanılması ayrıca yer kaplayan bir tane daha şifonyer alınmasının önüne geçer. Odaya konulacak bir koltuk emzirme sırasında anneye yardımcı olacaktır. Aydınlatmanın abajurlarla sağlanması yeterli olacaktır. Yukardan sallanan ampulün ışığını kesen ve bebeği rahatsız etmeyen avizeler ise dekorasyonu tamamlar.

Erkek Bebek Odası Dekorasyon Önerileri

Erkek bebek odalarında daha çok mavi ve beyaz renkleri tercih edebilirsiniz. Erkek bebek odası halısı olarak arabalı halı modelleri erkek bebeklerin çok hoşuna gitmektedir. Bebek odası gece lambası olarak erkek bebekler için özel olarak tasarlanmış çizgi flim kahramanları desenli bebek odası abajürleri tercih edebilirsiniz.

Bebek odası tasarımları hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmanız için sizler için özel olarak hazırlamış olduğumuz resim galerisini inceleyerek bebek odası tasarımları ve dekorasyonları hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bebek Odası Dekorasyonu Görselleri

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git