Banyo Çiçek Dekoru

Banyo Çiçek Dekoru ile banyolara canlı ve hoş bir görünüm kazandırmak, banyo bitkileri ve banyo çiçekleri çeşitleri, bakımı hakkında….

Banyo Çiçek Dekorasyonu 

Banyolara hoş ve güzel bir görünüm kazandırmak için banyolar da son yıllarda çiçeklere yer verilmektedir. Banyolara nemli ortamlar olduğu için banyolarda bir çok çiçek rahatlıkla yetişmektedir. Banyolarda nemli ortamı seven ve yeşil yapraklı bitki ve çiçeklere yer verebilirsiniz.

Banyo bitkileri banyolarda güzel bir görünüm vermesi yanında bazı çiçekler kokusu banyolarda olan nemli ve kötü koyu bastırmakta ve ortama hoş kokular salmaktadır.

Banyoda yetişen çiçekler arasında evlerde Aloe Vera bitkisi çok tercih edilmiştir. Hem görünümü aynı zamanda sağlık üzerindeki etkisi nedeni ile tercih edilmektedir. Bu bitkiden elde edilen sıvının cilt hastalıkları, yanıklar, kesikler ve cilt tahrişleri iyi geldiği için banyolarda çok yer verilmektedir. Bu bitki aynı zamanda nemli ortamları çok sevmektedir.

Banyolarda çiçek seçiminde dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise döküntü yapmayan çiçekleri tercih etmelisiniz. Döküntü yapan çiçeklerin altını sürekli olarak temizlemek zorunda kalacaksınız. Yeşil yapraklı ve döküntü yapmayan çiçekler ortama çok güzel bir görünüm kazandıracaktır.

Aynı zamanda banyo çiçek dekorlu olan fayans modelleri ve banyo aksesuarları da banyolarda çok tercih edilmektedir.

Banyolarda en çok tercih edilen çiçek modellerinden oluşan bir foto galerisi hazırladık. Sizlerde bu galeriyi inceleyerek evinize en uygun olan modeli tercih edebilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git