Astar Duvar Boyası

Astar Duvar boyası fiyatları, uygulaması, astar boya duvarlara neden yapılır, astar boya hakkında merak ettikleriniz….

Astar Boya Nedir ?

Astar boya duvarlarda renk geçişi sırasında uygulanmakta olan boyadır. Alttaki boya rengini üsteki boya görünümünü olumsuz etkilemesini önlemek amacı ile yapılır. Astar boya uygulanırsa üste yeni atılan boya bir kat atılsa bile istediğiniz görünüm elde edilir. Astar boya atmazsanız iki kat boya atmak gerek buda gereksiz işçilik ve boya fazlası demektir.

Astar Duvar Boyası Fiyatları 

Boya fiyatları kullanılacak olan alan göre değişmektedir. Astar boya fiyatları kg olarak değişmekte olup ortalama olarak litre fiyatı 15 Tl ile 20 Tl arasında değişmektedir. Kullanacak olduğunuz alana ve firma astar fiyatlarına göre değişmektedir.

Astar Boya Neden Yapılır 

Astar boyasının neden yapıldığını yukarıda ayrıntılı olarak anlattık. Buna ilave olarak yeni kullandığınız boyayı evinizde uzun yıllar boyunca kullanmanıza yardımcı olur. Evlerde oluşan nem ve rutubetten boyanın kolayca etkilenmesini önler.

Astar Boya Duvara Nasıl Yapılır

Astar boya yapmadan önce duvarlarda kabaran boyalar varsa onların dökülmesi sağlanmalıdır. Alçı duvarlarda ise kalkan alçılar dökülmeli ve yeni alçı ile sıva yapılmalıdır. Tüm bu işlemlerden sonra astar boya, boya yapılacak olan yüzeylere fırça yada rulo yardımı ile sürülür ve kurması sonrasında normal boya uygulaması yapılır. Astar atılmış olan duvarlarda yeni yapılan boyanın tutunma oranı daha yüksek olacaktır.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git